پیکر تراشی، هزینه عمل پیکر تراشی

پیکر تراشی

پیکر تراشی راهکار و یک شیوه جهت کاهش سریع وزن بدن نیست، چون در کنار آن باید سبک زندگی بیمار نیز تغییر کند.

تجمع چربی بیش‌از اندازه یا افتادگی پوست و عضلات همیشه در نواحی مانند شکم، پهلوها و باسن رخ نمی‌دهد؛ بلکه این مشکل ممکن است در قسمت‌های دیگری از بدن مانند بازوها، ران‌ها، سینه‌ها یا گردن نیز دیده شود. در اینگونه مواقع، متخصصین جراحی زیبایی با انجام عمل پیکرتراشی یا کانتورینگ ظاهر این نقاط از بدن را تغییر می‌دهند و اندامی خوش‌فرم برای بیمار بوجود می‌آورند. معمولاً متخصصین زیبایی انجام جراحی پیکر تراشی را به‌عنوان یک شیوه جهت کاهش سریع وزن بدن به بیماران پیشنهاد نمی‌دهند، چراکه درصورت عدم تغییر در سبک زندگی و نوع تغذیه این افراد، اندام جراحی شده به سرعت به حالت قبل بازمی‌گردند و مجدداً چربی‌های اضافه تجمع پیدا می‌کنند و بدن را از حالت زیبا و خوش‌فرم خارج می‌نمایند. در این شرایط بهترین شیوه جهت ازبین بردن چربی‌های شکم عمل لیفت شکم و عمل ابدومینوپلاستی است.

اگر با رعایت رژیم غذایی و انجام تمرینات ورزشی به وزن ایده‌آل رسیده‌اید اما پوستی شل و عضلاتی بدفرم پیدا کرده‌اید لطفاً تا پایان مطلب ما را همراهی بفرمایید. همکاران ما در کلینیک زیبایی ملورین قصد دارند در این مطلب نکات مهم و اساسی درخصوص جراحی پیکرتراشی به شما ارائه دهند و جزئیات بیشتری از این فرآیند درمانی در اختیار شما قرار دهند.

پیکرتراشی

انواع تکنیک‌های پیکر تراشی

چاقی بیش‌از اندازه یا بارداری‌های پی‌درپی یکی از مهمترین دلایلی هستند که سبب می‌شوند پوست و عضلات ناحیه شکم بسیار شل و افتاده شوند. همچنین افرادی که بعد از یک دوره چاقی به تناسب اندام رسیده‌اند نیز ممکن است با حجم بالایی از عضلات شل و پوست ارتجاع‌ یافته روبه‌رو گردند. عمل پیکرتراشی یکی از بهترین اقداماتی است که این افراد می‌توانند جهت صاف و زیباتر کردن اندام خود مورد توجه قرار دهند. جالب است بدانید در برخی از نقاط دنیا، بانوان و آقایان مسن از این عمل زیبایی جهت صاف‌تر و جوان‌تر کردن پوست بدن خود استفاده می‌کنند. به‌طورکلی این شیوه درمانی و تکنیک‎های مختلف آن به دو دسته کلی روش‌های جراحی و روش‌های غیرجراحی تقسیم‌بندی می‌شوند.

انتخاب شیوه جراحی یا غیرجراحی بستگی به عوامل مختلفی دارد، به‌عنوان مثال بیمارانی که شاخص توده بدنی (BMI) بین 30 تا 35 داشته باشند، برای رسیدن به اندام زیبا احتیاجی به جراحی باز ندارند. در مقابل بیمارانی که با شاخص توده بدنی بالای 35 روبه‌رو هستند باید برای رفع افتادگی پوست و به‌دست آوردن اندام زیبا حتماً تحت یکی از عمل‌های جراحی لاغری قرار گیرند.

پیکرتراشی یا کانتورینگ بدن بدون جراحی، «لیپولیز» نام دارد و با تکنیک‌ها و شیوه‌های مختلفی انجام می‌شود که عبارتند از:

 • کرایولیپولیز: در این تکنیک از دمای بسیار پایین برای ازبین بردن سلول‌های چربی استفاده می‌کنند.
 • لیپولیز تزریقی: در این شیوه با تزریق دی‌اکسی‌کولیک اسید به بدن، سلول‌های چربی هدف قرار می‌گیرند.
 • لیزر لیپولیز: در این تکنیک متخصص با استفاده از لیزر سلول‌های چربی را ازبین می‌برد.
 • لیپولیز: در این شیوه از فرکانس ساطع شده از امواج اولتراسوند و گرما برای ازبین بردن سلول‌های چربی استفاده می‌شود.

تکنیک‌ها و شیوه‌های پیکر تراشی بدن ازطریق جراحی:

 • لیپوساکشن: با کمک این تکنیک متخصص رسوبات چربی‌ را با کمک دستگاه ساکشن کشیده و تخلیه می‌کند.
 • لیپوماتیک: در این تکنیک متخصص از تماس امواج فرابنفش دستگاه برای تخریب سلول‌های چربی استفاده می‌نماید و درنهایت محلول چربی را از بدن تخلیه می‌کند.
 • لیپوست: در این شیوه با حرکت ویبره‌ای و رفت و برگشت، چربی‌های اضافه به‌صورت یکنواخت تخلیه می‌شوند.
 • ابدومینوپلاستی: شیوه نوین جراحی پلاستیک است که به‌صورت جراحی باز انجام می‌پذیرد و هم‌زمان با تخلیه چربی‌های اضافه پوست و عضلات شل جمع و خوش‌فرم می‌شوند.

فرآیند عمل پیکرتراشی به‌چه صورت انجام می‌گیرد؟

جراحی پیکرتراشی در مطب، کلینیک یا بیمارستان انجام می‌شود، در کلینیک زیبایی ملورین نیز این جراحی زیبایی توسط کادر متخصص مجموعه ازجمله جناب آقای دکتر افتخارزاده انجام می‌گیرد. زمان انجام این شیوه درمانی باتوجه به تکنیک مورد استفاده بین 45 دقیقه تا چند ساعت متغییر است. بیماران و متقاضیان این تکنیک در جلسه معاینه و مشاوره از نوع تکنیک جراحی، زمان مورد نیاز و هزینه پیکر تراشی مطلع خواهند شد. به‌طورکلی این فرآیند درمانی طی مراحل زیر انجام می‌شود:

 • باتوجه به تکنیک جراحی، انجام بیهوشی عمومی یا بی‌حسی موضعی بعد از خوابیدن بیمار روی تخت جراحی.
 • تمیز و آماده شدن پوست ناحیه جراحی.
 • ایجاد برش‌های کوچک یا بزرگ باتوجه به تکنیک جراحی در ناحیه تحت عمل.
 • تخلیه کردن بافت‌ها و سلول‌های چربی به روش لیپوساکشن، لیپوماتیک، لیپوست یا به‌صورت جراحی باز (عمل لیفت شکم یا عمل ابدومینوپلاستی)
 • کشیدن و سفت کردن عضلات ناحیه جراحی شده خصوصاً شکم.
 • برش زدن پوست شل و اضافه و حذف آن.
 • زدن بخیه پس از اتمام عمل جراحی در محل برش‌ها.

کلام آخر

این روزها ازبین بردن چربی‌های موضعی و ایجاد اندامی زیبا دیگر یک آرزو نیست و همه افراد با استفاده از تکنیک‌ها و شیوه‌های مختلف می‌توانند به اندامی خوش‌فرم دست یابند. دربین این افراد برخی با انجام ورزش و رعایت رژیم غذایی اندام زیبا و دلخواه خود را به‌دست می‌آورند؛ اما برخی دیگر برای رسیدن به سایز و اندام مناسب باید شیوه‌های تهاجمی را انتخاب کنند. دربین تمام تکنیک‌ها در مطالب قبلی با نحوه انجام عمل لیفت شکم و عمل ابدومینوپلاستی آشنا شدیم، در این مطلب نیز تلاش کردیم تا با شیوه جراحی پیکرتراشی شما را آشنا نماییم. نواحی قابل جراحی توسط این تکنیک زیبایی شامل شکم ران‌ها، بازوها، پهلوها، سینه‌ها و صورت می‌شود.

متخصصین ما در کلینیک زیبایی ملورین ازجمله جناب آقای دکتر افتخارزاده باتوجه به شاخص توده بدنی شما و آنچه از یک اندازم زیبا انتظار دارید یکی از تکنیک‌های جراحی را انتخاب و به اجرا در می‌آورند. جهت اطلاع از نوع روش درمان، نحوه انجام آن و هزینه پیکر تراشی یا هزینه عمل لیفت شکم می‌توانید با تعیین وقت معاینه به کلینیک مراجعه نمایید و در جریان تمام جزئیات قرار گیرید.

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *